ماساژ سر و صورت در چیتگر | فواید ماساژ سر و فواید ماساژ صورت

چینی ها کشف کردند که با فشار دادن برخی نقاط فشار فشاری بر روی صورت ، جریان خون و اکسیژن بیشتری به ناحیه صورت وجود دارد. ماساژ صورت در چیتگر  باعث از بین رفتن تنش ، نرم شدن خطوط و تقویت و سفت شدن افتادگی های پوست و همچنین سایر مزایای مربوط به سلامتی می شود.این ماساژ از طریق درمانگران متخصص به طور مستقیم در نقاط تحریک کننده مهم در سر و صورت اعمال می شود و هدف آن آرام سازی این مناطق با اثر روغنهای معطر است. ماساژ سر در چیتگر که از طریق حرکات صاف به سر و گردن شما زده می شود ، استرس را کاهش می دهد و باعث شل شدن عضلات می شود. این برنامه با افزایش گردش خون ، انرژی منفی جمع شده در اطراف سر شما را پاک می کند.با ما همراه باشید تا با مزایای مختلف ماساژ آشنا شوید.

 

ماساژ صورت در چیتگر

ماساژ سر و صورت چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است ، ماساژ سر و صورت استفاده از تکنیک ماساژ در ناحیه صورت ، پوست سر و گردن است. برای آرام سازی ذهن و تشویق گردش خون طراحی شده است

فواید ماساژ سر در چیتگر چیست؟

ماساژ سر راهی عالی برای استراحت کردن و کاهش تنش می باشد. هنگام ماساژ دادن سر، با چند اصل اولیه برای آرامش شخص از قبیل استفاده از حرارت مرطوب، اضافه کردن روغن و باز کردن گره های مو شروع نمایید. سپس می توانید به ماساژ فرد بپردازید. اگر از ماساژ برای خودتان استفاده می کنید می توانید از بعضی از تکنیک های ماساژ سر بهره ببرید. با ماساژ دادن سر احساس خواهید کرد که استرستان رفته رفته کاهش پیدا می نماید و احساس آرامش و شادی بیشتری می نمایید. هدف اصلی از ماساژ سر، باز کردن راه‌ها و رها کردن انرژی‌های منفی است که گمان می‌ رود منشأ بیماری‌ها هستند.

فواید درمانی ماساژ سر

 

درمان اختلالات خواب
یکی از فواید ماساژ سر جبران و درمان اختلالات خواب می باشد. ماساژ سر با حمله به علایم فیزیکی باعث کمک به جریان خواب می‌شود و با ایجاد آرامش موجب استراحت و درمان بی‌خوابی و اختلالات خواب می‌ گردد.
سلامت و رشد مو

ماساژ سر باعث تحریک جریان خون به سمت ریشه‌های مو می‌ گردد. همین مسئله، رگ‌های خونی روی پوست سر را باز می‌ نماید و به جریان بهتر خون در عروق پوست سر کمک می‌ نماید. همچنین روغن‌های ماساژی که در طول ماساژ استفاده می‌ گردد، می‌تواند برای سلامت و رشد مو کمک شایانی نمایند.
کمک به تسکین میگرن و سردردها

ماساژ سر می‌تواند ماهیچه‌ها و گره‌ها را با اعمال فشار بر روی نواحی خاص آزاد نماید و در نتیجه منجر به جریان خون بهتر گردد. ماساژ سر موجب کاهش سردرد از طریق تشویق جریان بهتر مایع مغزی شده و همچنین باعث کاهش سردردهای ناشی از تنش، اختلالات خواب و استرس می‌ گردد.
تخلیه بدن توسط تحریک تخلیه لنفاوی

ماساژ سر راه خوبی برای خالی کردن گره‌های لنفاوی و افزایش سیستم ایمنی بدن می باشد. ماساژ، جریان خون را تحریک می‌ نماید و در نتیجه به پاک کردن محصولات زائد و سموم از بدن کمک می‌ نماید.

کاهش فشار خون

مطالعات تحقیقاتی در مورد فواید ماساژ سر نشان می‌ دهد که باعث کاهش نوسان فشار خون و کاهش سطح هورمون استرس و در نتیجه کاهش حملات قلبی و نارسایی کلیه می‌ گردد.
افزایش توانایی حافظه ذهن

یکی دیگر از فواید ماساژ سر افزایش توانایی حافظه و ایجاد تمرکز می باشد. ماساژ سر با افزایش جریان خون به سیستم عصبی شما، باعث آرام شدن ذهن و خالی شدن آن از افکاری که تمرکز شما را مختل می‌کنند، می‌ گردد.
تنفس بهتر

از تکنیک ماساژ سر برای استراحت ماهیچه‌ها، بهبود ظرفیت شش‌ها و عملکرد بهتر تنفس، استفاده می‌ گردد. این نوع از ماساژ پیشنهاد و انتخاب خوبی برای هر گونه مشکلات تنفسی مانند آسم می باشد.

فواید ماساژ صورت در چیتگر

ماساژ صورت هم فواید آرامش بخش و هم فواید زیادی برای جوانسازی پوست دارد. با این ماساژ پوستی نرم‌تر و در عین حال سفت‌تر خواهید داشت. و در نتیجه عضلات و پوست صورت شما بسیار بهتر روی صورت شما قرار می‌گیرند. علاوه بر این‌ها ماساژ صورت باعث تکسین سردرد و دردهایی که در ناحیه صورت شکل گرفته می‌شوند و به ریلکس شدن عضلات صورت و چشم‌ها کمک بسیاری می‌کند. از این نوع ماساژ برای تحریک جریان خون و کاهش استرس و تنش هم استفاده می‌کنند.

 

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
به بالای صفحه بردن